Víno

Kvalitné Víno zo Slovenska

Tradícia darovania vína existuje už od nepamäti. Ako veľkí milovníci kvalitného vína sme sa rozhodli ju ešte viac posilniť. Veľmi dobre totiž vieme, ako originálna a hlavne chutná fľaša vína dokáže potešiť. Prostredníctvom nášho e-shopu Povedztovinom.sk predávame neobyčajné darčekové vína s myšlienkou a vlastným príbehom. Darujte darčekové víno s etiketou vyznania lásky či poďakovaním a napíšte tak úplne nový príbeh aj vy!

Náš e – shop Povedztovinom.sk sa zaoberá predajom darčekových vín vhodných ku každej príležitosti. V ponuke nájdete darčekové vína ku každému sviatku, na ktorý si len spomeniete. Máme darčekové vína k narodeninám a meninám, na Valentína, na Deň matiek, Vianoce alebo aj Silvestra. Prípitok s takýmto špeciálnym vínom naberá úplne iný rozmer. Špeciálne dni a aj ľudia si predsa zaslúžia špeciálny prípitok.

Víno

Ochutnali sme ich za vás!

Všetky predávané darčekové vína sme za vás ochutnali. Iste oceníte, že okrem krásneho zovňajšku sa po otvorení nebudete musieť hanbiť za chuť. Nemusíte sa báť, že vína bude trpké, kyslé a nevhodné na konzumáciu. Pekné balenie a pekelne chutné víno je samozrejmosťou a zárukou úspechu. U nás kúpené darčekové vína nemusia byť len okrasou na polici.  

Vinárska extratrieda od rodinného vinárstva OSTROŽOVIČ, každoročne patria medzi 100 najlepších vín v Národnom salóne vín SR. Tokajské víno so srdcom.

Ponúkame aj kvalitné východoslovenské akostné odrodové vína s chráneným označením pôvodu D.S.C. od vinohradnícko-vinárskeho závodu PIVNICA TIBAVA. Kvalitné akostné odrodové vína, produkované z oblasti Limbach z vlastnej vinohradníckej produkcie.

Víno
Darčekové víno Tokaj

Rodinné vinárstvo OSTROŽOVIČ

Ostrožovič je vinohradnícko-vinárska firma s najdlhšou históriou na slovenskom Tokaji. V roku 1993 sme ako prví priniesli na slovenský trh sólo spracované vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý reduktívnou technológiou.

Od roku 1998 spracúvame hrozno najmodernejšími technológiami, vrátane riadenej fermentácie. Sme sebestační v pestovaní hrozna. Obhospodarujeme 55 hektárov vlastných rodivých tokajských vinohradov systémom integrovanej produkcie, ktorá je šetrná k ľudom a prírode. Tri skvosty z našej produkcie sa zaradili medzi tisíc najlepších vín sveta a každoročne sa naše vína pýšia medailami zo slovenských i medzinárodných výstav.

Víno
Vína Ostrožovič
 • Lipovina r. 2016 Tokaj (Biele polosuché, 0,75l)

Víno zlato-žltej farby, plnšej ovocnej vône s nádychom vlašských orechov, hrozna a medu. Svieže tóny chute sú zdôraznené arómou šupiek grepov a letných jadrovín. Vyvážený obsah kyselín v dochuti zanecháva príjemne horkastý, citrusovo-korenistý, až nežne minerálny záver. Stredne plné, harmonické víno odráža jedinečný pôvod a ušľachtilé spracovanie s

využitím najmodernejších me­tód.

 • Furmit r. 2017 Tokaj (Biele polosuché, 0,75l)
  Víno
  Črevené víno Ostrožovič

Atraktívne víno svetlej zlatistej farby s odtieňom do zelena. V bohatej vôni sa objavujú jesenné tóny maslovej hrušky, vlašských orechov a agátového medu. Príjemná dlhá chuť pripomína zmes neskorých jadrovín s pomarančovou šupkou, obohatenú o noty exotického manga a lipového kvetu. Dlhá perzistentná dochuť s vyváženým obsahom zvyškových cukrov a minerálnych kyselín zanecháva na podnebí pozitívny a harmonický celkový dojem.

 • Muškát žltý r. 2016 Tokaj (Biele polosuché, 0,75l)

Víno svetlej zeleno-žltej farby s výraznejším buketom po citrusovom ovocí. Intenzívna ovocno-kvietková až herbálna vôňa vína pripomína zmes limetiek, egrešov aj grepov s muškátovým korením, pokvapkanú lúčnym medom. Chuť vína je exoticky ovocná, osviežujúca a stredne dlhá. Príjemné, pre muškát žltý charakteristické kyselinky.

 • Frankovka modrá ružová r. 2018 Tokaj (Ružové polosuché, 0,75l)

Ružovo-fialkový farebný odtieň, nežná ovocná štruktúra vôní v kalichu pripomína zmes hrozna, malín a lesných jahôd. Šťavnatá ovocná chuť vína je podporená sviežou ovocnou kyselinkou, ktorá zanecháva v ústach na podnebí limetkovo-citrusový dojem. Mladistvé, šarmantné, ľahko pitné rosé na dlhé letné mesiace k jedlu a k dobrej nálade.

 • Nobis r. 2016 Tokaj (Červené suché, 0,75l)

Víno tmavšej rubínovo-červenej farby, sivežej ovocnej vône s tónmi sliviek, ríbezlí a čiernych lesných malín. Mladá krv z kupáže Cabernet Sauvignonu a Frankovky modrej poteší pevnou korenistou štruktúrou chute a nádychom tónov dubového suda. V chuti sa pôvabne rozvíjajú kôstky tmavých višní, dozrievajúce plody bazy čiernej, ktoré decentne na pozadí zabuľaťuje stopa horkej čokolády. Chuťový vnem je stredne dlhý, ovocno-zemitý, v závere až herbálno-balzamový s vyváženou čistou dochuťou.

Víno

Pivnica TIBAVA

Korene vinohradníctva v oblasti Tibavy siahajú až do 15. storočia, avšak vinohradnícka a vinárska činnosť spoločnosti PIVNICA TIBAVA s.r.o. nadviazala na tradície založené na sklonku sedemdesiatych rokov 20-teho storočia, kedy v roku 1965 založili a vybudovali vinohradnícko-vinársky závod na pestovanie spracovanie hrozna – vínnu pivnicu v Tibave.

Základom kvalitného vína je zdravé, kvalitné hrozno, dopestované  v našich vinohradoch.

 • Frankovka modrá ( červené suché )

výhodoslovenské akostné vína s chráneným označenim pôvodu, D.S.C. Elegantné víno rubínovo-červenej farby s jemne výraznou arómou po škorici a kôstkovom ovocí. Chuť je príjemne drsná, s vyšším obsahom kyselín, zanecháva dlhotrvajúci vnem na podnebí.

 •  Moravský muškát ( biele polosladké )

výhodoslovenské akostné vína s chráneným označenim pôvodu, D.S.C. Lahodné víno žltozelenkavej farby s typicky odrodovým muškátovým buketom a hravou sviežou kyselinou.

Víno

Víno Jano Limbach

Keďže bez vinohradov nie je možné vyrobiť víno, snažíme sa každým rokom zväčšovať výmeru svojich vinohradov. V súčasnosti obrábame viac ako 9 ha vlastných viníc. Zvyšné hrozno nakupujeme od starostlivo vybraných dodávateľov z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, nakoľko nám záleží na kvalite vín, predávaných pod našou značkou.

Vína vyrábame klasickou technológiou a reduktívnou technológiou s riadeným kvasným procesom. Vybrané červené vína vyzrievajú v barikových sudoch.

 • Irsai Oliver ( biele polosuché )

Ľahké aromatické, akostné odrodové vína. Vyznačuje príjemnou muškátovou chuťou.

 • Cabernet Savignon ( červené suché víno )

Ľahké aromatické, akostné odrodové vína. Vyznačuje príjemnou vôňou čiernych ríbezlí.

 • Cabernet Savignon ( ružové polosuché víno )

Ľahké aromatické, akostné odrodové vína. Vyznačuje korenistov chuťou a ovocným buketom.

 • Jahoda, Ríbezľák, Višňa ( ovocné polosladké vína)

3 ovocné vína s intenzívnou chuťou po Jahode, Ríbezľách či Višniach.

23 karátové Zlaté víno s lupeňmi

Víno

Hľadáte niečo výnimočé pre výnimočnú situáciu ? čo tak zlaté darčekové víno ?

charakteristickú prenikavú arómu s nádychom muškátu a bazového kvetu. Víno má nižší obsah kyselín, čo dopĺňa celkovú harmóniu a chuť.

Biele víno polosuché Irsai Oliver, akostné odrodové, 23 carat gold.

Krajina pôvodu: Slovensko, Limbach.

Obsah alkoholu: 11,5% objemu.

Zlato 23 karát vhodné na konzumáciu.

Víno

Čím väčšia originalita, tým lepšie

Vďaka širokej škále kategórii darčekových vín si každý príde na svoje. A ak aj nie, žiadny problém. Hoci sú darčekové vína samo o sebe originálne, v prípade záujmu je u nás možné zakúpiť si darčekové vína s vlastnou navrhnutou etiketou. Etiketa na mieru pre zákazníka môže obsahovať vlastnú fotografiu, ľubovoľný text a farebné prevedenie. Nemusíte sa báť, že zhotovenie etikety bude trvať týždne. Etiketu zhotovíme rýchlo, zvyčajne do 24 hodín a postaráme sa aj o rýchle doručenie.

Príďte na narodeninovú párty vo veľkom štýle a obdarujte oslávenca darčekovým vínom s originálnym venovaním. Lebo neexistuje klasickejší a originálnejší darček ako darčekové vína s darčekovou etiketou, ktoré to povie za vás. 

Špeciálne dni a aj ľudia si predsa zaslúžia špeciálny prípitok. Sledujte nás na facebooku